Miesiące od wiosny do nawet późnej jesieni są świetnym czasem na piesze wycieczki, zwłaszcza w rejonach górskich. Wiele osób decyduje się właśnie na taką aktywność głównie ze względu na piękne i zapierające dech w piersiach widoki. Specjalnie dla ciebie przygotowaliśmy kilka propozycji szlaków, które warto odwiedzić.



Trzy Korony-Pieniny

 

Jest to najbardziej znany, a zarazem oblegany w miesiącach letnich szlak pieszych wędrówek. Jego długość liczy ok. 14 km, a czas, jaki potrzebujesz na jego przejście, to około 5 h więc warto zaplanować sobie wycieczkę na cały dzień od rana. Na szczycie trzech Koron znajduje się galeria widokowa, która, mimo że jest biletowana, warto dla samych widoków odwiedzić. 

Wakacyjne wycieczki - najpopularniejsze szlaki górskie

Błędne Skały-Góry Stołowe

 

Trasa przez Błędne Skały z Karłowa do Kudowy-Zdroju to bardzo interesujący około 15 km szlak turystyczny. Znajdziemy tu nie tylko ciekawe formy skalne, ale także sporo zabytków kulturowych. Błędne Skały to nic innego jak kamienny labirynt wąskich przejść. Szlak jest jednokierunkowy, co pozwala na swobodne podziwianie kształtów powstałych z wietrzenia piaskowca. 

 

Smerek-Bieszczady

 

Jest to jeden z najlepiej położonych punktów widokowych. Trasa jest dość łatwa i ma około 17 km. Na szczycie Smerka mamy metalowy krzyż, który widać już z oddali. Aby odpocząć mamy do dyspozycji kilka ławek. Ze szczytu rozpościera się cudowny widok na Wetlinę, masyw Jasła, a idąc alej szlakiem widać taflę jeziora Solińskiego.



Turbacz-Beskidy Zachodnie

 

Jest najwyższym szczytem Gorców. Trasa, która zaczyna i kończy się w Łopusznej ma 18 km długości. Jej przejście powinno zająć do 6 godzin. Na szczycie mamy możliwość skorzystania ze schroniska, więc tę trasę możemy zaplanować sobie na 2 dni. Turbacz krzyżuje ze sobą szlaki, tak więc możemy wybrać inną drogę powrotną, niż tę, którą weszliśmy na górę.

 

Łysica-Góry Świętokrzyskie

 

Jest najniższym ze szczytów Korony Gór Polski. Trasa ma zaledwie 2,5 km długości, a czas potrzebny na jej przejście to półtorej godziny. Trasa na Łysicę będzie idealnym wstępem do częstszych wycieczek górskich. N trasie czeka na nas 6 punktów obserwacyjnych dotyczących zwierząt mieszkających na najbliższych terenach oraz erozji gleby.