Jeżeli zastanawiamy się czy warto udać się na wycieczkę do Krakowa, to pamiętajmy o tym, że miasto to oprócz światowej klasy zabytków znane jest również z niezwykle ciekawych festiwali i innych wydarzeń o charakterze kulturalnym. Warto również zauważyć, że wiele osób tak planuje sobie pobyt w Krakowie, aby nie tylko mieć czas na zwiedzanie historycznych miejsc i światowej klasy zabytków, ale także by móc uczestniczyć w wydarzeniach kulturalnych. Trzeba przyznać, że tego typu imprez jest tu naprawdę bardzo dużo. Co więc dobrze jest wiedzieć na ten temat?

Wydarzenia w Krakowie – jakie popularne festiwale, koncerty, wystawy i inne imprezy kulturalne odbywają się w tym mieście?

W ciągu całego roku w Krakowie organizowanych jest wiele znanych i godnych uwagi imprez o charakterze kulturalnym. Mowa tu między innymi o takich wydarzeniach jak chociażby: Festiwal Conrada, Jarmark Bożonarodzeniowy, Festiwal Misteria Paschalia, Festiwal Muzyki Filmowej, Małopolskie Dni Dziedzictwa Kulturowego, Wielka Parada Smoków czy Pochód Lajkonika. Jeżeli swój pobyt w Krakowie planujemy w okresie wakacyjnym to pamiętajmy także o tym, że w tym czasie odbywają się tu liczne festiwale, w których chętnie biorą udział turyści z polski i zagranicy. W lipcu w Krakowie możemy uczestniczyć w największym festiwalu literackim w Polsce, czyli w festiwalu Miłosza oraz w największym polskim festiwalu jazzowym – Summer Jazz Festival czy też w niezwykle widowiskowym wydarzeniu artystycznym, jakim jest Festiwal Tańców Dworskich „Cracovia Danza”. Sierpień to zaś miesiąc, w którym w stolicy Małopolski odbywają się takie wydarzenia jak np.: Międzynarodowe Targi Sztuki Ludowej, Festiwal Pierogów, Kraków Live Festival czy też Krakowski Festiwal Tańca. Jak więc widać w Stolicy Małopolski coś dla siebie odnajdą zarówno fani muzyki, tańca, literatury, filmu, jak i innych sztuk wizualnych. Uczestnictwo w krakowskich imprezach kulturalnych to bardzo dobra zabawa, której towarzyszą niesamowite emocje. Warto zatem przekonać się tym osobiście, tym bardziej, że jak powszechnie wiadomo obcowanie z kulturą ma niezwykle pozytywny wpływ na nasze życie.

Dlaczego w wakacje warto pojechać do Krakowa?

Gdzie w prosty i szybki sposób odnajdziemy szczegółowe informacje o aktualnych wydarzeniach kulturalnych odbywających się w Krakowie?

Jeżeli jesteśmy zainteresowani nie tylko zwiedzaniem Krakowa, ale także uczestnictwem w wydarzeniach kulturalnych, które mają miejsce w tym mieście to bardzo dobrym źródłem informacji na temat tego typu imprez może okazać się dla nas portal Karnet Kraków. Na stronie karnet.kracowculture.pl w prosty i szybki sposób wyszukamy, jakie wydarzenia w Krakowie są obecnie organizowane. Odnajdziemy tu szczegółowe informacje o imprezach, które odbywają się w wielu znanych krakowskich instytucjach kultury. Nie musimy więc samodzielnie odwiedzać każdej z ich stron, by zapoznać się z ich aktualną ofertą. Wakacje to bardzo dobra okazja do tego, aby wybrać się do Krakowa i osobiście wziąć udział w znanych i popularnych letnich festiwalach, z których słynie to miasto.