Planowanie ślubu i wesela to ogrom wysiłków. Każda para chce, aby był to wyjątkowy dzień, który długo mile będą wspominać nie tylko oni, ale i zaproszeni goście. Jednym z elementów, który wpisał się w tradycje weselne, jest pierwszy taniec młodej pary. Co w przypadku, gdy narzeczeni dotychczas nie zaliczali się do grona szczególnie roztańczonych osób, lub gdy tańczą, lecz chcą, aby ich pierwszy taniec był wyjątkowo efektowny? Rozwiązaniem będzie zapisanie się do szkoły tańca. 

Kurs tańca dla narzeczonych — dlaczego warto?

Kurs tańca dla narzeczonych - dlaczego warto się na niego zdecydować?

Zapotrzebowanie na takie kursy jest tak duże, że z pewnością każdy znajdzie taką ofertę w wielu szkołach tańca — wystarczy wpisać w wyszukiwarkę frazę np. kurs tańca weselnego kraków (miasto należy podmienić w zależności od lokalizacji). Cóż, nie każdy potrafi tańczyć i zapewne wiele osób dotychczas stroniło od występów na parkiecie przy każdej okazji. Nawet ci, którzy lubią oddać się pląsom od czasu do czasu, mają prawo czuć się niepewnie, gdy oczy zaproszonych gości, kamera oraz obiektyw aparatu fotografa skierowane są właśnie na nich. Lekcje tańca dla narzeczonych to możliwość nauki kroków, przyswojenia choreografii dostosowanej do możliwości głównych zainteresowanych, oraz zbudowania pewności siebie, która jest nieoceniona w tańcu. Co więcej, to również ciekawy sposób na odstresowanie się podczas przedślubnych przygotowań i aktywne spędzenie czasu we dwoje. 

Nauka tańca weselnego — co jest ważne? 

Instruktor tańca z pewnością będzie mieć kilka pytań, m.in. jak wygląda suknia ślubna oraz jakie buty będzie mieć na sobie panna młoda. To nie tylko zaspokojenie ciekawości. Od rodzaju kreacji zależy bowiem dobór odpowiedniej choreografii — lekka, zwiewna sukienka koktajlowa nie ogranicza tak ruchów jak suknia typu syrenka, czy obszerna, mięsista suknia na kole. Ponadto, nieco inaczej poruszamy się w sprężystym obuwiu sportowym, a inaczej w obuwiu wizytowym (np. na wysokich szpilkach w przypadku pań), toteż na lekcje należy zabrać ze sobą buty, które przyszła para młoda będzie mieć na sobie w dniu ślubu, lub bardzo zbliżone. 

Jeszcze jedna wskazówka - nie należy odkładać kursu tańca weselnego w czasie i zostawiać go na ostatnią chwilę. Na parę tygodni przed ślubem, załatwień i dopięć wszelkich spraw będzie jeszcze więcej niż wcześniej, więc trudno będzie znaleźć chwilę na naukę tańca. Należy też mieć na uwadze, że nauka tańca to proces i wymaga czasu. Gdy narzeczeni zdecydują się na kurs na krótko przed weselem, mogą nie zdążyć, przyswoić tanecznych kroków w zadowalającym stopniu, co poskutkuje jeszcze większym stresem w ich wielkim dniu. 

Kurs tańca weselnego Kraków i inne miasta pozytywne nastawienie to podstawa

Warto pozbyć się niepewności czy wątpliwości odnośnie swoich umiejętności tanecznych. Każdy z nas kiedyś czego się uczył, a instruktor tańca jest tam po to, aby pomóc młodej parze. Nie ma co się martwić, że ktoś pozbawiony jest poczucia rytmu, czy może nie jest za bardzo wysportowany i elastyczny. Nauczyciel ułoży choreografię tak, aby była ona w granicach możliwości narzeczonych, a przy tym znakomicie się prezentowała.