Wybierając strój dla dziecka, które w najbliższym czasie przyjmie chrzest święty należy zwrócić uwagę na kilka kwestii. Powinno to być ubranie wygodne, w żaden sposób nie krępujące ruchów i przewiewne. Jeżeli dziecko jest kilkumiesięczne z pewnością przyda się body koszulowe, najlepiej bawełniane, miękkie - wówczas nie spowoduje otarć. Ciekawą opcją dla zwykłej części garderoby tego rodzaju jest wykończenie w postaci kołnierzyka. Aby body prezentowało się bardzo uroczyście można dobrać do niego elegancką muchę i szelki w takim samym kolorze.

Jak ubrać chłopca do chrztu?

A może garniturek?

Rodzice często stawiają na eleganckie garniturki do chrztu, to rozwiązanie dedykowane jest głównie dla nieco starszych dzieci. W sklepach istnieje różnorodny i duży wybór, modne są zarówno zestawy w tej samej stylistyce, jak i odmiennych kolorach. Bardzo dobrze prezentuje się na przykład ubranko w barwach bieli i niebieskiego, zwłaszcza jeśli jedna część ma wzór, a druga jest gładka. Modnym motywem jest kratka, z pewnością świetnie zaprezentuje się na każdym chłopcu. Najważniejsza zawsze jest wygoda dziecka, gdy pojawia się dyskomfort staje się ono niespokojne, płaczliwe i okazuje w jawny sposób swoje niezadowolenie. Ważny jest również odpowiedni dobór rozmiaru ubranka do chrztu. Dlatego trzeba wybrać dobry moment na zakup ubrania, takim z pewnością nie jest na przykład dwumiesięczne wyprzedzenie. Dzieci rosną bardzo szybko, może się okazać, że garniturek, czy inna część garderoby jest już za mała. Optymalny czas to około 3-4 tygodni przed zaplanowaną uroczystością. Z całą pewnością lepiej unikać sytuacji poszukiwania stroju na chrzest w ostatniej chwili. Łatwiej wtedy podjąć nie do końca przemyślaną decyzję, natomiast robiąc zakupy online nie ma już czasu na ewentualny zwrot i zamówienie czegoś innego.

Garniturek na chrzest nie musi być nudny

Współczesną modę można uznawać za naprawdę wyrozumiałą, dotyczy to również tej dziecięcej. Jeszcze kilka lat temu garniturek do chrztu musiał być w jednolitym kolorze, nie zwracano większej uwagi na materiał, z którego był uszyty. Na szczęście świadomość społeczeństwa się zmieniła, podobnie jak poczucie estetyki i umiejętności łączenia innych wzorów, kolorów. Elegancki ubiór musi być przede wszystkim schludny i czysty, reszta jest kwestią podejścia i poczucia stylu. Warto pamiętać, że stawiając na garniturek do chrztu prawdopodobnie będzie on odpowiedni i na inne ważne okazje. Zwłaszcza w sytuacji, gdy góra i dół będą nie tylko w innym kolorze, ale także wzorze. W wielu sklepach internetowych jest to już normą, że zestawy komponuje się w dowolnych konfiguracjach. Ważne jest wybieranie możliwie najlepszej jakości tkanin, które zapewnią dziecku pełen komfort podczas trwania mszy świętej. Nie da się ukryć, że garniturek do chrztu jest propozycją najbardziej uniwersalną i pasującą do tej wyjątkowej okazji. Takie stylizacje nie tylko podkreślają rangę pierwszego sakramentu, ale również pięknie prezentują się na pamiątkowych zdjęciach. Jest to zatem rozwiązanie bardzo praktyczne.