Na zwiedzanie Krakowa warto poświęcić dużo czasu, ale nikt nie powiedział, że jest to równoznaczne z wydawaniem dużych sum pieniędzy. Chcąc zaoszczędzić można udać się na darmowe koncerty w  klubie Awaria, wybrać się na pieszą wycieczkę po Krakowie, czy odwiedzić Muzeum Bursztynu. Warto wiedzieć, że w mieście funkcjonuje wiele muzeów, które można zwiedzić całkowicie za darmo w określone dni tygodnia.

Oszczędna wycieczka po Krakowie

Wyroby z bursztynu można oglądać w dedykowanym muzeum codziennie. Wśród eksponatów znajdują się naprawdę przeróżne wyroby zwracające uwagę swoim wyglądem. Dostępne są niepowtarzalne egzemplarze biżuterii, niektóre z nich stylizowane na te współczesne. Zobaczyć można ponadto przedmioty codziennego użytku, a nawet prawdziwe dzieła sztuki. Gabloty ustawiono tak, aby  obok surowego bursztynu znajdowało się dzieło, które powstało na jego bazie. W Muzeum Bursztynu znajduje się stała ekspozycja oraz kilka czasowych. Dużym zainteresowaniem cieszą się też lekcje muzealne dla uczniów różnych szkół. Atrakcją, którą powinno się zobaczyć jest również Laboratorium Bursztynu, w którym przy pomocy spektrometru sprawdza się autentyczność bursztynów wykorzystanych do stworzenia biżuterii.

Darmowe rozrywki w Krakowie

Darmowa atrakcje w Krakowie

W lipcu, w kilku lokalizacjach na terenie Krakowa odbywa się Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych Ulica. Spektakle, pokazy filmowe, spotkania z gwiazdami mają miejsce na Rynku Głównym, Małym Rynku, Starym Mieście i na Placu Szczepańskim. Wstęp na widowiska jest całkowicie darmowy, każdego dnia tego wydarzenia. Organizatorem jest krakowski Teatr KTO, w ramach uroczystości widzom dostarcza się mnóstwo rozrywki na najwyższym poziomie. W czerwcu natomiast warto wybrać się na Jarmark Świętojański, podczas którego odbywają się pokazy dawnych zwyczajów, warsztaty dla dzieci i realistyczne inscenizacje pojedynków między rycerzami. W pobliżu rozstawiane są kramy z wieloma produktami, między innymi rękodzielniczymi. Warto wybrać się na taki performance, zwłaszcza, że wstęp jest zawsze darmowy.