W czasach, kiedy dbanie o własne zdrowie stało się powszechnym trendem, prowadzenie siłowni zdaje się być rozsądnym pomysłem na biznes. Zagospodarowanie przestrzeni jest jednym z najtrudniejszych etapów przed otwarciem działalności. Jak wyposażyć siłownię i jak wyodrębnić poszczególne strefy, aby każdy mógł wykonać trening w komfortowych warunkach?

Strefy, które warto rozważyć w swojej siłowni

Wizyty na siłowni mają jeden cel – zadbać o kondycję i wzmocnić ciało dzięki ćwiczeniom. Dla klientów oczywiste jest, że przestrzeń dzieli się na strefę treningu siłowego oraz zajęć grupowych. Co jeszcze warto rozważyć, aby uczynić wnętrze klubu funkcjonalnym?

  • strefa cardio – to miejsce dedykowane treningom, których celem jest spalanie tkanki tłuszczowej i przyspieszenie tętna. W tej strefie znajdują się głównie bieżnie, rowerki stacjonarne, crosstrainery, wiosła czy steppery. Statystyki wskazują na to, że ta część siłowni jest częściej użytkowana przez kobiety, zatem warto rozbudować strefę i urozmaicić.
  • strefa treningu personalnego – na indywidualne zajęcia z trenerem decydują się osoby, które stawiają pierwsze kroki na drodze do szczupłej sylwetki. Warto wydzielić tę przestrzeń i zapełnić dobrej jakości sprzętem, takim jak hantle, maty fitness, sztangi i gryfy. Sprawdzone produkty posiada w swojej ofercie producent sprzętu sportowego Apus-Sports.com.
  • strefa stretchingu – mało popularna, ale niezwykle istotna. Rozciąganie to podstawowy element każdego treningu, który pomaga rozgrzać stawy i poszczególne części ciała, a także zapobiega bolesnym skutkom zmęczenia mięśniowego.

Jak dobrać sprzęt na siłownię?

Urządzanie siłowni to kosztowna inwestycja, dlatego wybór poszczególnych sprzętów powinien być przemyślany. Komercyjna przestrzeń do ćwiczeń powinna umożliwiać dokładny i efektowny trening każdej partii ciała, stąd na sali nie może zabraknąć wyciągu górnego, bramy, ławek, modlitewnika czy maszyn wzmacniających mięśnie ud, ramion, pleców czy klatki piersiowej.

Siłownia komercyjna – dobry pomysł na biznes

Aranżacja przestrzeni jest równie ważna, co jakość sprzętu na siłowni. Maszyny nie powinny być umiejscowione zbyt blisko siebie, aby nie utrudniać wykonywania ćwiczeń osobom trenującym. Warto zadbać o stojaki na hantle, sztangi czy gryfy, aby utrzymać przestrzeń w należytym porządku. Kobiety zdecydowanie częściej zwracają uwagę na estetykę wnętrza, dlatego można zakupić akcesoria treningowe w wyrazistych kolorach. Producent sprzętu Apus Sport ma w swojej ofercie sprzęt i akcesoria, które wyróżniają się designem i wytrzymałością, a do tego są ergonomiczne.

Jak wzbudzić zainteresowanie klientów?

Niemała konkurencja na rynku sprawia, że aby przyciągnąć zainteresowanych, trzeba się wykazać kreatywnością. Dobrej jakości sprzęt treningowy sam w sobie zachęci do wykupienia karnetu, ale warto zatrudnić wykwalifikowanych instruktorów i wdrożyć skuteczną reklamę, która pomoże zdobyć potencjalnych klientów. W kwestii tej ostatniej dobre efekty na pewno przyniesie rozgłos w social mediach oraz reklamy w formie plakatów i ulotek, które można rozdawać na lokalnym rynku.