Coraz więcej pracujemy, a coraz mniej czasu mamy na spędzenie czasu wolnego w ulubionej formie. Hobby jest to nic innego jak pasja i chęć poświęcania czasu wolnego na swoje ulubione rzeczy. Formy spędzania wolnego czasu są różne. Możemy spędzać go z przyjaciółmi podczas gier w planszówki, możemy odwiedzać nowe miejsca związane z historią naszego miasta, a możemy również oddać się w szpony tańca. 

 

Czym jest taniec?

 

Taniec jest formą ruchu, aktywności fizycznej przy udziale muzyki. Zgodnie z definicją jest to układ rytmicznych ruchów ciała. Tańcem możemy pokazać swój stan emocjonalny jak i psychiczny, skoordynowany z rytmem muzyki. Czasem ruchy te są narzucone przez trenera, ale dotyczy to tylko określonego rodzaju tańca, którego chcemy się nauczyć od podstaw. Odpoczynek psychiczny jest nam potrzebny do codziennego funkcjonowania. Taniec jest taką formą ruchu, która nam to tylko ułatwia.

 

Dlaczego hobby jest takie ważne?

 

Każdy z nas pracując zawodowo, spotyka się z różnymi problemami i stresem. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że otworzenie się na inne dziedziny życia niż tylko życie zawodowe i prywatne może spowodować aż tak korzystne zmiany w naszym organizmie. Nasze myśli skupione są na innej sferze, w innym miejscu z innymi ludźmi, co sprawia, że przestajemy myśleć o problemach.  Połączenie ruchu i muzyki wyzwala w nas wiele skrajnych emocji. Powoduje wzrost hormonu szczęścia, a co za tym idzie, nasz organizm zaczyna lepiej funkcjonować i mniej chorujemy. Psychologowie twierdzą, że zajęcia taneczne grupowe  pomagają osobom po traumach wyjść na prostą i powoli zacząć stawać na nogi. Częsty ruch fizyczny zmniejsza poziom kortyzolu we krwi, czyli tak zwanego hormonu stresu. Oczywiście jest on potrzebny do normalnego funkcjonowania, ale w nadmiarze zdecydowanie szkodzi.

 

Taniec jako hobby

 

Co zyskujesz ?

 

Uczęszczając na zajęcia taneczne, zyskasz pewność siebie i nowe znajomości, które z czasem mogą przekształcić się w wieloletnie przyjaźnie. Pomożesz swojemu ciału powoli i w odpowiednim czasie dojść do formy.