Wiele kobiet uważa, że gdy zajdą w ciążę, a później zaczną opiekę nad dzieckiem, będą musiały zrezygnować z aktywności fizycznych, które do tej pory napędzały jej do działania. O ile w ciąży faktycznie powinno się oszczędzać, to nie oznacza, że musimy rezygnować ze wszystkiego, co do tej pory robiłyśmy. Przede wszystkim trzeba zacząć od konsultacji z lekarzem. Jeżeli nie widzi przeciwwskazań, a Ty czujesz się dobrze, to nic nie stoi na przeszkodzie, by ćwiczyć. Po urodzeniu dziecka organizm musi się zregenerować, ale nic nie przeszkadza  w tym by powoli i na swoje możliwości wrócić do aktywności. Pamiętajmy, że mały człowiek na samym początku więcej śpi, niż jest aktywny, więc znajdziemy czas i na chwile drzemki i na ćwiczenia.

 

Od czego zaczynamy?

 

Zaczynamy od braku wymówek. Tak jak już wspominaliśmy na początku, znajdziesz chwilkę na ćwiczenia. Nie musisz przecież ćwiczyć po kilka godzin. Na początek wystarczy 15 minut do półgodziny aktywności, Przyniesie ci to dużo pozytywnym myśli i chęci do działania. Macierzyństwo zmienia świat o 180 stopni. W związku z tym potrzebujesz chwili relaksu, aby dziecko jak i ty byli szczęśliwi. 

 

Jak pogodzić macierzyństwo z uprawianiem sportu?

 

Spacery

 

Już od pierwszych dni budujesz odporność swojego dziecka. Najlepszym sposobem na to jest spacer po świeżym powietrzu. Taki spacer jest również potrzebny Tobie. Dzięki niemu wracasz powoli do sprawności i z czasem, gdy maluch podrośnie, wspólnie będziecie aktywnie spędzać czas. Dzięki spacerom oraz innym formom aktywności fizycznej dostosowanym do twojej formy, w szybkim tempie zrzucisz zbędne kilogramy i wysmuklisz sylwetkę.

 

Bądź wzorem dla najmłodszych

 

Wielu lekarzy twierdzi, że otyłość w naszych czasach to choroba  cywilizacyjna. Już najmłodsze dzieci są nią zagrożone. Wszystko przez brak podstawowej wiedzy na temat odżywiania, a także przez dostępność do wszelkiego rodzaju fast foodów oraz słodyczy. Dzieci widzące rodziców, którzy zdrowo się odżywiają, ale także korzystają z aktywności fizycznej, mają już zakorzenione to, że ruch to zdrowie i długie życie. Już sama taka myśl powinna nas zmobilizować do zadbania o nas i naszą rodzinę.